Hakkımızda


DSC_0069

Pera’ nın tarihsel, kültürel, sanatsal ve doğal zengin dokusuyla asırlardır eğlencenin de gözde mekanı olmasından ilham alan Feraye , geleneksel eğlenceden yola çıkarak yeni ve modern meyhane adabını konuklarına sunuyor.

İstiklal Caddesi’nde Hamalbaşı Sokak’a attığınız adım sizi lezzetle müziğin dans ettiği Feraye’ye getirir.

Beyoğlu’nun tarihi dokusunu oluşturanlardan biri olan bu nostaljik binanın karakteristiğine sadık kalınarak renove edilmiş Feraye, cumbası, iki kişilik balkonları, şömineli ve yüksek tavanlı, 120 kişilik oturma kapasiteli salonu ve modern barı ile İstiklal Caddesi’ni kucaklıyor.

Özenle hazırlamış olduğu À la carte ve alternatifli fix menüleriyle, Şef Hüseyin Demirkıran farklıyla, Ege ve Akdeniz mutfaklarından sunulan mezeler, kömür ızgarasında mevsim balıkları ve spesiyalleri ile farklı lezzetleri tatma imkanı sağlıyor.

Ülkemizde olduğu kadar uluslararası müzik camiasında da yerlerini perçinlemiş, müzisyenler canlı performans akşamları, “taş plak geceleri” ve beynelmilel seçkileriyle Feraye, Beyoğlu ruhunu sevenleriyle buluşturuyor.

Bu sezon da Feraye, kâh sakızlı ızgara ahtapot ya da zeytinyağlı midye sarmanın lezzetine vardığınız, kâh canlı müzik performanslarıyla saat 04:00′e kadar eğlencenin rahatça tadını çıkardığınız nezih Beyoğlu meyhanesi olacak.